ОГЛАСИ

Петар Наумоски не дозволи да се одлучува за неговата позиција во МКФ

Спорт | Македонија | 25.12.2017 22:29Посети : 783

Првиот човек на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Петар Наумоски заминувајќи од седницата без никаква најава и причина не дозволи да се гласа за неговата позиција во куќата на кошарката.Иницијаторите за негова смена бурно реагираа за одлуката да замине и да не остане до крај на седницата во која дополнително беше вметната точката за гласање за неговата (не)доверба.

- Како играч не се плашев против никого, а така ќе биде и овој пат. Истото го барам и од иницијаторите за моја смена. Натпреварот е закажан ве чекам да излезете на терен. - рече Наумоски пред да ја прекине и напушти седницата.

Иницијаторите за смена на Наумоски од чело на МКФ треба да соберат третина потписи од делагатите и да свикаат Вондредно собрание на кое може да се разговара за промена во куќата на кошарката.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833