ОГЛАСИ

Позитивни вести од менаџерката Сабине Кем за здраствената состојба на Михаел Шумахер

Спорт | Ф1 билтен | 28.12.2017 14:55Посети : 1033

Здраствената состојба на Михаел Шумахер после несреќата на скијање во Франција кон крајот од 2013 година се држи во строга тајност, а информациите кои стигнуваат во јавноста никогаш не се потврдени од најблискиот круг на фамилијата на Германецот.Медиумски молк на некој начин го „скрши“ менаџерката на Шумахер, Сабине Кем која е една од ретките која има дозвола за посета на некогашниот шампион во Формула 1.

- Долго време е познато во каква состојба се наоѓа Михаел по несреќата. Иако јавноста сака точно да знае што се случува со него, јас можам само да кажам дека има напредок. Засега напредокот е минимален, но и тоа е знак дека постепено се опоравува. - рече Кем.

Шумахер после несреќата хоспитализран беше во Гренобл, а под лажен идентитет беше преселен во Швајцарија каде и живее со фамилијата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 12 гласови (24%)

Полуфинале - 23 гласови (46%)

Финале - 15 гласови (30%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833