ОГЛАСИ

Дедо Мраз ги израдува фудбалерите на „Ла Масија“

Спорт | Охрид | 29.12.2017 16:04Посети : 1038

На последниот тренинг за 2017 година младите членови во фудбалската школа „Ла Масија“ беа изненади од Дедо Мраз. Тој на сите фудбалерчиња им даде пакетчиња, а одигра и една партија фудбал на задоволство од сите во спортскиот центар „Климент Колески“.


Фудбалската школа „Ла Масија“ имаше повеќе од успешна година победувајќи во една од младинските категории во југо-западната лига и освoјувајќи златни, сребрени и бронзени одличја и бројни индивидуални награди на турнирите на кои учествуваше во текот на целата 2017 година.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (23%)

Полуфинале - 22 гласови (46%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833