ОГЛАСИ

Видео: Новата година пристигна во делови од светот, спектакуларен огномет во Нов Зеланд и Австралија

Вести | Свет | 31.12.2017 14:01Посети : 1165

Жителите на пацифичките држави Самоа и Кирибати беа првите кои во 11 часот по средноевропско време ја дочекаа новата 2018 година, а набрзо потоа 2018-та пристигна и во Нов Зеланд. Новата година во Нов Зеланд беше дочекана во Окланд, со огномет од кулата „Скај“ висока 200 метри.Во 13 часот по средноевропско време Нова Година пристигна во делови од Русија, а во 14 часот и во Австралија каде се одржуваат спектакуларни огномети во Сиднеј.Први јануари на крај ќе го дочекат во американска Самоа и на островот Ниџуе во јужниот дел на Тихиот Океан, односно кај нив, гледано според средноевропско време, новата година ќе дојде дури утре.


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833