ОГЛАСИ

Две лица во Германија загинале од петарди

Вести | Свет | 01.01.2018 15:10Посети : 772

Во текот на новогодишната ноќ во Германија две лица загинале од повреди предизвикани од петарди. Станува збор за 35-годишен маж и 19-годишно момче кои починале во пошироката област на Берлин од повреди од домашно изработени петарди.Полицијата во Келн во текот на новогодишната ноќ регистрирала и неколку случаи на сексуално вознемирување, додека полицијата во Берлин соопшти дека имало десетина такви случаи, а за време на прославата пред Бранденбуршката порта имало и неколку апсења.


Германската полиција со засилено обезбедување настојуваше да спречи поголеми инциденти во текот на новогодишната ноќ, како оние од 2016-та година во Келн, кога десетици жени беа нападнати и ограбени.


OhridNews
Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833