ОГЛАСИ

Традиционалното новогодишно капење во Ријека се претвори во трагедија

Вести | Свет | 01.01.2018 20:56Посети : 3211

Голема трагедија се случи на традициционалното новогодишно капење во хрватскиот град РИјека. Двајца локални жители се удавиле во разбеснетото Јадранско Море во месноста „Пучина“, јавија тамошните медиуми. Времето во моментите на несреќата било исклучително лошо, а брановите силни, што се гледа од снимката што ја објави весникот „Нови лист“.- Не предупредуваа од хотелот да не се капиме поради силното невреме, по што се согласивме дека нема да пливаме туку само ќе се држиме за раце во круг да ја продолжиме традицијата, но брановите беа пресилни и дојде до трагедија. - изјавил за хрватските медиуми еден од учесниците на настанот.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833