ОГЛАСИ

Штербик и Циндриќ во потесниот избор за ракометар на годината

Спорт | Македонија | 02.01.2018 13:08Посети : 198

Ракометарите на Вардар, Арпад Штербик и Лука Циндриќ се најдоа во потесниот избор на ЕХФ за најдобар ракометар за 2017 година.Искусниот голман Штербик со своите одбрани го однесе Вардар на највисокото скалило на клупскиот ракомет, додека Циндриќ беше најконстантен во „црвено црните“ редови и го постигна погодок вреден финале на дуелот со Барселона во 1/2 финалето на Ф4 турнирот во Келн.

Според успесите во 2017 година токму Штербик и Циндриќе се одвојуваат како фаворити, бидејќи од останатите конкуренти речиси и да немаше некој забележителен успех како членовите на Вардар.

Во трката покрај ракометарите на Вардар се голманот на Барселона, Перез де Варгаз, норвешкиот репрезентативец Сандер Сагосен, српскиот бомбардер Момир Илиќ, шпанскиот пивотмен Јулен Агинагалде, плејмејкерот на Веспрем Мате Лекаи и Антон Халбак. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833