ОГЛАСИ

Поклон победа за Тотенхем, „граѓаните“ сигурни на Етихад (видео)

Спорт | Свет | 02.01.2018 23:01Посети : 438

Манчестер Сити и Тотенхем прокнижија нови три бодови на табелата во најсилната англиска лига победувајќи ги Ватфорд (3-1) односно Свонси (2-0) во 22-та од шампионатот.„Граѓаните“ на Етихад совладувајќи го Ватфорд (3-1) експресно им се вратија на победи после ремито со Кристал Палас. Триумфот на домаќините го најави Рахим Стерлинг кој резултатот го отвори во првата минута од мечот. Во 13-та минута Кристијан Кабаселе го зголеми водството на Сити затресувајќи ја сопствената мрежа. После еден час игра Сити поведе со 3-0, а стрелец на голот беше Серхио Агуеро. До крајот на мечот гостите постигнаа почесен погодок кој беше дело на Андре Греј.Тотенхем до целиот плен на гостувањето на Либерти стадионот кај Свонси стигна со головите на Љоренте и Деле Али. Првиот погодок за водство на „петлите“ беше постигнат од офсајд позиција, додека вториот минута пред последниот судиски свиреж.Резултати: Саутемптон - Кристал Палас 1-2, Свонси - Тотенхем 0-2, Вест Хем - ВБА 2-1, Мен Сити - Ватфорд 3-1.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833