ОГЛАСИ

Видео: Црвени картони за татко и син на еден натпревар !

Спорт | Свет | 03.01.2018 09:02Посети : 422

Крајно необична и несекојдневна случка доаѓа од четвртата лига по квалитет во Англија. Имено, мечот помеѓу Форест Грин и Вајкомб кој заврши во корист на гостите (2-1) гo одбележаа црвени картони на татко и син.Чарли Купер кој е син на Марк доби директен црвен картон во 39-та минута поради намерен старт, а само минута подоцна на трибините замина и таткото кој е менаџер на Форест Грин поради некултарната реакција кон главниот судија Ентони Когинс.Форест Грин не е прв пат во фокусот на светската јавност. Клубот на насловните страници во светот се најде после одлуката на челниците да исфрлат органска храна од клупското мени и се` што е поврзано со органска материја.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (23%)

Полуфинале - 22 гласови (46%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833