ОГЛАСИ

За празникот Св. Наум бродовите „Александрија“ 1 и 2 ќе пловат до манастирот по симболична цена

Вести | Охрид | 03.01.2018 07:00Посети : 3656

По повод верскиот празник Св. Наум Охридски - Чудотворец, бродовите „Александрија 1“ и „Александрија 2“, на 5-ти јануари, петок, ќе пловат до манастирскиот комплекс во Св. Наум по симболична цена од 100 денари.


Билетите ќе се продаваат само во четврток, 4-ти јануари, од 10 до 16 часот на градското пристаниште.Тргнувањето е во 8 часот од градското пристаниште, односно во 8.30 часот од Пештани. Терминот на враќање на патниците ќе им биде соопштен во текот на пловидбата.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833