ОГЛАСИ

Обновено: Страотна несреќа во Перу, најмалку 48 загинати

Вести | Свет | 03.01.2018 07:00Посети : 899

Најмалку 48 лица ги загубија животите во Перу при пад на автобус во провалија. Во автобусот кој превезувал 53 луѓе удрил камион, по што паѓал стотина метри.Несреќата се случила на околу 45 километри северно од главниот град Лима.


Полицијата и пожарникарите трагаат по преживеани.


Ваквите несреѓи во Перу се чести поради несигурните патишта.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833