ОГЛАСИ

Гвардиола: Ова темпо не е нормално

Спорт | Свет | 03.01.2018 10:57Посети : 320

Манчестер Сити експресно се врати на победничките патеки во Премиер лигата после ремито со Кристал Палас (0-0) совладувајќи го Ватфорд пред своите гледачи со 3-1. „Граѓаните“ со голот на Стерлинг во 36-та секунда ја најавија победата, а ја заверија Кабаселе со автогол и Агуеро.- Луѓето не можат да очекуваат дека ние секој натпревар ќе го добиваме со 7-0. Направивме неколку промени во тимот, но тоа е многу важно во овој период од годината. Знам дека ваков распоред мора да постоги, но ова темпо не е нормално. На овој начин ќе ги „убиеме“ играчите. Федерацијата воопшто не ги заштитува играчите, а мора, бидејќи играат цели 11 месеци без никаков одмор. - рече Пеп Гвардиола.

На шести јануари Манчестер Сити на домашен терен во ФА Купот го пречекува Барнли, три дена подоцна ќе се сретне со Бристол Сити во 1/2 финалето во Лига Купот, а на премиерлигашки обврски се враќаат на 14 јануари со дуелот против Ливерпул.„Граѓаните“ се неприкосновени лидери во англиската Премиер лига со 15-ет бодови позитива пред Манчестер Јунајтед.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833