ОГЛАСИ

Кутињо штрајкува, Ливерпул со еден услов за Барселона

Спорт | Свет | 03.01.2018 12:10Посети : 578

Доаѓањето на нов преоден рок во случајов зимскиот значеше нова епизода во сапуницата Филипе Кутињо-Ливерпу-Барселона. Овој пат трите страни отидоа предалеку и целата ситуација не оди во прилог на никој, најмалку на Кутињо.Бразилецот се одлучил незадоволството да го искажи со штрајк и да не тренира, а германскиот стручњак Јирген Клоп веднаш го префрлил на листата повредени фудбалери.

Барселона, пак, со помош на Најк и ефтини трикови сакаше да направи притисок на Ливерпул кој најави тужба за пуштање на дресот со името на Бразилецот во продажба.„Црвените“ од Енфилд првично не сакаа да слушнат за трансфер на Кутињо, но откако кулминираше незадоволството кај фудбалерот тие прифатија со одреден услов за Барселона. Повеќе од половина од вкупната сума од целокупниот трансфер кој треба да достигне 150 милиони фунти каталонците да ја платат одма, а другото на рати следниов период.

Ливерпул на стартот од зимскиот преоден рок ги помести границите доведувајќи го Вирџил ван Дијк за 75 милиони фунти од Саутемптон.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833