ОГЛАСИ

Реал Мадрид доминира во тимот на Л`екип за 2017 година

Спорт | Свет | 03.01.2018 15:05Посети : 169

Европскиот шампион Реал Мадрид доминира во тимот на годината во изборот на угледниот француски весник „Л`екип“. „Кралевите“ имаат четири свои преставници најмногу од сите екипи кои даваат играчи во тимот на годината.Од Реал Мадрид во идеалниот состав се наоѓаат Марсело, Серхио Рамос, Лука Модриќ и Кристијано Роналдо. Барселона во имињата на Умтити и Лионел Меси има два свои преставници, додека Нејмар кој играше една полусезона на Ноу Камп и направи трансфер во ПСЖ не се рачуна како фудбалер на каталонците. Исто е и со Дани Алвеш кој пола година мина во Јувентус пола во ПСЖ. Џиџи Буфон од Јувентус стои на голот, а од англиската Премиер лигата доаѓаат Н`голо Канте од тимот на Челси и Хари Кејн од Тотенхем.


Во гласањето за најдобриот тим за 2017 година гласаа околу 150 000 читатели на Л`екип кој стандардно секоја година ја доделува и Златната топка.


Тимот на годината: Џиџи Буфон (Јувентус), Марсело (Реал Мадрид), Умтити (Барселона), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Дани Алвеш (Јувентус/ПСЖ), Лука Модриќ (Реал Мадрид), Н`голо Канте (Челси), Кристијано Роналдо (Реал Мадрид), Лионел Меси (Барселона), Нејмар (Барселона/ПСЖ), Хари Кејн (Тотенхем).


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833