ОГЛАСИ

Семејната драма го оддалечи Давид Силва од фудбалските терени

Спорт | Свет | 03.01.2018 18:13Посети : 605

Капитенот на Манчестер Сити, Давид Силва и неговата фамилија поминуваат низ драматичен период во кој заедно со докторите се борат за животот на прерано родениот син Матео.Шпанскиот репрезентативец отсуствуваше неколку натпревари од екипата, а фудбалерот сам откри за што станувало збор.

- Сакам да им се заблагодарам на соиграчите, менаџерот и сите чинители во клубот за разбирањето и поддршката во овие тешки моменти за мене и мојата фамилија. Исто сакам да им се заблагодарам на навивачите кои секојдневно ми праќаат пораки во знак за поддршка. Докторите и ние како фамилија се бориме за животот на Матео кој прерано дојде на свет. - стои во соопштението од Шпанецот.

Давид Силва се врати во тимот за дуелот со Ватфорд и ги водеше соиграчите до победа (3-1) на стартот од Новата година.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833