ОГЛАСИ

Јувентус царува во Торино (видео)

Спорт | Свет | 03.01.2018 23:00Посети : 1169

Екипата на Јувентус ги комплетираше полуфиналистите во Купот на Италија победувајќи го Торино со 2-0 во градското дерби пред своите гледачи во 1/4 финалниот натпревар.„Бјанконерите“ на дуелот со градскиот ривал во 1/4 финалето покажаа кој е кој во Торино и заслужено се пласираа во ТОП 4. Даглас Коста после петнаесет минути игра го отвори резултати, а точка на победата стави Марио Манџукиќ во 64-та минута.Во полуфиналето Јувентус ќе се сретне со Аталанта која го елиминираше Наполи, а во останата двојка силите ќе ги одмерат Милан - Лацио.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (22%)

Полуфинале - 23 гласови (47%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833