ОГЛАСИ

Откажан скопскиот концерт на Рагнбон Мен

Занимливости | Македонија | 10.01.2018 13:56Посети : 1525

Концертот на американскиот пејач Рагнбон Мен, кој беше закажан за 11 мај во ВИП-арената „Борис Трајковски“, е откажан поради технички причини, соопшти организаторот продукцијата „Авалон“, пренесува Нова Македонија. Тие потврдија дека концертот е откажан од страна на менаџментот на пејачот. Освен скопскиот, откажани се и настапите во Белград, Загреб, Софија, Солун и Истанбул, кои требаше да се одржат во овој дел од годината.Продукцијата „Авалон“ ги известува сите оние што имаат купено карти за концертот, ќе можат да направат поврат на средствата онаму каде што ги имаат набавено.


Рагнбон Мен, чие вистинско име е Рори Грем, минатата година го објави својот албум првенец насловен „Human“, кој уште во првата недела се продаде во над 117.000 примероци и така стана најбрзо продаван деби-албум од музички изведувач на деценијата. Истоимениот хит-сингл, буквално ја размрда музичката сцена и се искачи на врвот на светските топ-листи во повеќе од 30 земји во светот.


OhridNews
Извор: Нова Македонија

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833