ОГЛАСИ

Ракометарите отпатуваа за Хрватска, в сабота ги започнуваат мечевите

Спорт | Македонија | 11.01.2018 09:57Посети : 428

Македонската ракометна репрезентација сабајлево отпатува во Хрватска каде од утре започнува 13-от собирот на најдобрите ракометари од стариот континент.„Црвено жолтите“ својот прв натпревар го играат в сабота со почеток во 19 часот и 30 минути против Словенија, а потоа играат со Црна Гора во понеделник и со Германија во среда.

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес со себе понесе 19 ракометари, а од финалниот список отпаднаа голманот Мартин Томоски и Горан Крстевски.

За Македонија учеството во Хрватска ќе биде петто вкупно, четврто во серија, а најдобриот успех нашата најдобра репрезентација го оствари на ЕП во Србија завршувајќи на петтата позиција.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833