ОГЛАСИ

Червар: Нема лесно да ги „голтнеме“ спортските провакции од Србија

Спорт | Свет | 11.01.2018 15:51Посети : 762

13-то Европско првенство во ракомет кое ќе се одржи од 12 до 28 јануари официјално ќе го отворат селекциите на Хрватска и Србија (20:30 часот) иако претходно ќе се одиграат два други натпревари.Некој посебна најава за средбата помеѓу Хрватска и Србија нема никаква потреба, но за тоа се погрижи Лино Червар кој одново беше во форма и расположен за муабет со новинарите.

- Србија е многу незгодна селекција и јас многу ги респектирам и почитувам. Не смее никој да ги потцени и наша единствена предност е само домашниот терен, друго ништо. Тие намерно губеа во контролниот натпревари, но ние нема да ги „голтнеме“ нивните спортски провкации и да мислиме дека работата е завршена пред почетокот на натпреварот. - изјави Червар.

На стартот од ЕП покрај Хрватска - Србија силите ќе ги одмерат Шведска - Исланд, Белорусија - Австрија и Франција - Норвешка. Репрезентацијата на Македонија игра во сабота со почеток во 19 часот и 30 минути против селекцијата на Словенија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833