ОГЛАСИ

Гол технологијата потфрли во Франција (видео)

Спорт | Свет | 12.01.2018 12:36Посети : 618

Воведувањето на системот гол технологија во фудбалот се покажа како полн погодок иако во Франција два пати во низа не им покажува на часовниците кои го носат судиите погодок.Првиот пат гол технологијата потфрли на дуелот Анжер и Монпеље, а втор дури поочигледно не извести правилно на натпреварот помеѓу Амиенс - ПСЖ во Купот на Франција. Андре Рабиот биеше со глава топката од стативата се одби во голот, судијата по асистенција од помошникот покажа на центар, а не според часовникот кој треба да му потврди.Инаку овој меч покрај ваквата ситуација го одбележа хорор стартот на домашниот голман над Килијан Мбапе кој имаше голема среќа и избегна тешка повреда.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 84 гласови (29%)

Не - 206 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833