ОГЛАСИ

Атрактивен пакет аранжман на хотел „Нова Ривиера“ за Богојавленските празници

Вести | Охрид | 12.01.2018 14:08Посети : 1435

По повод празникот Богојавление - Водици, хотел „Нова Ривиера“ Охрид, промовираше атрактивен пакет аранжман. Ноќевање со доручек за двајца во двокреветна соба на 18,19 и 20 јануари, ќе чини само 119 евра, а за 2 ноќевања (18,19 јануари ) со доручек за двајца во двокреветна соба ќе чини 89 евра.Атрактивната понуда на хотел „Нова Ривиера“ е дел од традиционалната позитивна кампања на градот Охрид за претстојните богојавленски празници, кога охридските хотелиери и ресторатери ги намалуваат цените на услугите, со цел празнувањето на Водици во Балканскиот Ерусалим да биде подостапно за сите гости.Повеќе информации за празничната пакет понуда на хотел „Нова Ривиера“ може да прочитате на следниот ЛИНК или на веб страната на хотелот www.novariviera.mk.


OhridNews


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833