ОГЛАСИ

Концерт на Љубојна за Стара Нова година во Охрид

Вести | Охрид | 13.01.2018 07:00Посети : 1548

Со концерт на групата Љубојна, што ќе се одржи вечерва во 21 часот на градскиот плоштад во Охрид во рамки на проектот на локалната самоуправа „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“, охриѓани и гостите ќе ја дочекаат Стара нова година - Василица.- Македонска традиционална музика, ноти извадени длабоко од срцето кои раскажуваат за некогаш и денес, за неповторливо оригиналниот, вистински и отсекогаш модерен звук. На едно место музика за душа во најубавиот град. Дојдете вечерва на Градскиот плоштад во Охрид. Концертот започнува во 21:00 часот, порачуваат организаторите.


Освен најавениот настап на еден од најоригиналните музики состави кај нас, секојдневно на пет сцени низ градот се одржуваат бројни настани со кои се збогатува празничната понуда на Охрид. 


Културните манифестации во рамки на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ ќе бидат заокружени со концерт на групата Фолтин кој ќе се одржи на Водици, 19-ти јануари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали прославата на Водици во Охрид треба да има кум?

Да

Не

Гласај

Да - 324 гласови (38%)

Не - 536 гласови (62%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833