ОГЛАСИ

Червар: Повредата на Дувњак ја засени нашата голема победа

Спорт | Свет | 13.01.2018 00:08Посети : 852

Повредата на Домагој Дувњак ја стиши неверојатната навивачка еуфроија во загребската „Арена“ во текот на мечот помеѓу Хрватска и Србија. Еден од најдобрите играчи во составот на Хрватска со помош од играчите го напушти теренот, а повредата го загрижи селекторот Лино Червар.- Победата ја засени повредата на Дувњак. Му страдаше листот и веројатно неколку мускулни влакна. Штета. Многу сум загрижен. Прегледите ќе покажат колку е тешка повредата. Сакав напад пред повредата да го промениме, но бучавоста во салата не ни дозволи таква замена. Можеби така требало да биде. - истакна Червар.

Дувњак поради учеството на ЕП влезе во клинч со Кил, бидејќи Хрватот заздравувањето од повредата го темпираше за континенталниот собир кој можеби ќе заврши уште непочнат.


Хрватска ја сомле Србија на стартот од ЕП


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833