ОГЛАСИ

Крвава семејна расправија во Карабегомаала

Вести | Охрид | 13.01.2018 18:07Посети : 9606

Во расправија помеѓу роднини што се случила попладнево во населбата Карабегомаала во Охрид, неофицијално, едно лице е повредено со остар предмет, најверојатно нож. Повредениот бил пренесен во охридската болница, а полицијата привела едно лице поврзано со инцидентот.На местото на настанот во тек е увид.


Се очекува полицијата да соопшти повеќе детали за немилиот настан.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 84 гласови (29%)

Не - 206 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833