ОГЛАСИ

ЕП: Стоилов, Манасков и Кузманоски со нови фризури, поради загубен облог

Спорт | Македонија | 18.01.2018 10:34Посети : 1099

Првото место во Ц групата и пренесувањето на три бодови во главната фаза им донесе историски успех на македонските ракометари и нови фризури на Дејан Манасков, Столе Стоилов и Филип Кузманоски.Тројцата ракометари го изгубиле облогот пред почетокот на Европското првенство кој гласел дека Македонија нема да заврши на првата позиција во Ц групата и мораа да се потстрижат „кец“.

Со новите фризури на Манасков, Стоилов и Кузманоски ракометарите на Македонија ќе се преселат во Вараждин, каде ги очекуваат мечевите од главната фаза. Македонија ќе започне од првата позиција со три бодови и со изгледни шанси за 1/2 финале.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833