ОГЛАСИ

Алексис Санчез на Олд Трафорд, Мхитаријан во спротивен правец на Емирати

Спорт | Свет | 18.01.2018 12:19Посети : 557

Со трансфер на Алексис Санчез на Олд Трафорд со рекордна заработувачка во Премиер лигата и со преселба на Хенрик Мхитаријан на Емитари ќе заврши трансфер сагата на Манчестер Јунајтед и Арсенал околу чилеанскиот репрезентативец.Заминувањето на Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед го потврди Арсен Венгер кој изјави дека трансфер веројатно ќе се случи.

- Медиумите околу трансферот на големо пишуваат неколку денови и нема што јас повеќе да додадам. Трансферот можеби ќе се случи или можеби не, а ако не се случи до крајот на овааа недела тој ќе игра на гостувањето кај Кристал Палас. Во менаџерската работа сум 30 години и сведок сум на неколку упропастени трансфер во последен миг. Но, работите со Санчез стојат дека тој ќе го засили Јунајтед. - изјави Венгер.

Се очекува во трансферот на Алексис Санчез да биде уклучен ерменскиот репрезентативец Мхитаријан. - Постои таа можност и ми се допаѓа тој како фудбалер. Многу пати сме играле против него и секогаш ни правеше одредени проблеми затоа и ми остана во добро сеќавање.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833