ОГЛАСИ

ЕП: Македонија со два голови меѓу ТОП 5 (видео)

Спорт | Македонија | 18.01.2018 13:44Посети : 669

Репрезентацијата на Македонија резултатски и според играта е најпријатно изненадување на Европското првенство во Хрватска. „Црвено жолтите“ од меч во меч импресионираат со генијалните погодоци и тактички замисли на Раул Гонзалес.Два од многуте брилијатни погодоци на македонската чета се најдоа во изборот на најдобрите од Ц и Д групите. Шраубата на Стојанче Стоилов против Германија е најубав, а цепелинот во режија на Кирил Лазаров и Филип Талески ја зазеде четвртата позиција. Изборот на најдобрите голови можите да погледнете тука.

Македонските репрезентативци со три бодови со себе тргнаа за Вараждин каде ќе ги играат мечевите од главната фаза на ЕП.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833