ОГЛАСИ

Струга Три Лум се засили од Вардар

Спорт | Охрид | 18.01.2018 17:03Посети : 732

Струшкиот второлигаш го доведе второ засилување во своите редови, откако го промовираше младиот голман Филип Трајчевски.Во тимот на Струга Трим Лум еден од најперспективните голмани во нашата земја се пресели од Вардар каде дебитираше со неполни 18 години.

Прво засилување за стружани беше охриѓанецот Антонио Каланоски кој ќе треба да ги засили офанзивните линии на екипата.

Исто така Струга продолежението од Втората лига-запад ќе ја почне со нов тренер, откако палката во клубот ја презеде Александар Танчески.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833