ОГЛАСИ

Стружанец на брегот од Охридското езеро изградил две куќи без одобрение

Вести | Охрид | 25.01.2018 12:58Посети : 3574

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 46-годишен стружанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.Пријавениот во текот на 2017 година на земјиште пред Охридското езеро, без одобрение за градење од надлежен орган, изградил две викенд семејни куќи, за кои што на 5-ти декември, минатата година, овластен инспектор донел решение за отстранување на градбите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833