ОГЛАСИ

„Купил“ возило без да плати

Вести | Охрид | 25.01.2018 13:14Посети : 2930

51-годишен жител на струшкото село Лабуништа е осомничен дека извршил измама. Според информациите на министерството за внатрешни работи, пријавениот во текот на месец август 2016 година, склучил договор за  купопродажба на возило со лице од село Велешта. Според изјавата на лицето од Велешта, пријавениот, во рок од еден месец, требало да му го исплати целиот износ за купеното возило.Пријавениот не му ја исплатил договорената сума, со што на лицето од Велешта му е причинета материјална штета од 430.000 денари.


Против лицето од Лабуништа поднесена е кривична пријава.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833