ОГЛАСИ

Во Рим уапсен 31 мафијаш

Вести | Свет | 25.01.2018 15:32Посети : 768

Во акција на италијанската полиција во Рим е уапсен 31 мафијаш, за кои се претпоставува дека учествувале во мафијашки активности во поморското предградие кое се наоѓа на околу 35 километри од Рим. „Рим добива нова можност за напредок на операцијата против кланот Спад во Остија. Заедно зборуваме за некриминални активности“, порача на „Твитер“ градоначалничката на Рим, Вирџинија Раџи.



Претставник на полицијата изјавил дека 31 член на осомничениот клан, кој наводно го предводи семејството Спада, уапсен е во полициска акција утрото во Остија, а дека едно лице успеало да побегне.


Остија е единствен од 15 дистрикти во Рим, кој е под директна контрола на владата, поради наводна вмешаност на мафијата на тоа подрачје, а по големите апсења спроведени во 2014 година во престолнината.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833