ОГЛАСИ

КУП: Деби на Кутињо, победа и пласман понатаму за Барселона (видео)

Спорт | Свет | 25.01.2018 23:21Посети : 496

Екипата на Барселона на Ноу Камп со 2-0 го совлада градскиот ривал Еспањол и си вкупен резултат (2-1) обезбеди пласман во полуфиналето во Купот на Шпанија. Двата голови вредни пласман понатаму фудбалерите на Барселона ги постигнаа во првата третина од натпреварот. Во 9-та минута Луис Суарез го отвори резултатот, а во 25-та Лионел Меси зголеми на 2-0. 




Победата и пласманот понатаму на Барселона ги зачини Филипе Кутињо кој го запиша првиот настап за клубот од Ноу Камп. Бразилецот кој во Барселона премина од Ливерпул за 160 милиони евра во игра влезе во 68-та минута на местото од Андрес Иниеста и со громогласни аплаузи беше поздравен и пречекан на теренот. 



Барселона е четвртиот полуфиналист. Претходно пласман во ТОП 4 обезбедија Севиља, Легањес и Валенсија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833