ОГЛАСИ

Охридската младина ја покажа својата хуманост

Вести | Охрид | 26.01.2018 02:33Посети : 1990

По повод роденденот на еден од најголемите македонски хуманисти, Тоше Проески, вчера вечер во организација на младите од Црвен крст Охрид се одржа хуманитарна забава во кафе бар Шила. На настанот кој се одржа под мотото „Тоше во нашите срца, хуманост во нашите дела“, присуствуваа голем број луѓе од сите возрасти кои ја покажаа својата хумана страна.За одличната атмосфера се погрижи новоформираниот охридски бенд „Lucky Strikes“ кој ги изведе најпознатите песни на Тоше, а за озвучувањето се погрижи Лабино саунд.


Фото галерија:
А.М.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833