ОГЛАСИ

Основците на промоција на книгата од писателот Тоде Илиевски

Вести | Охрид | 26.01.2018 10:37Посети : 670

На покана на Националната библиотека „Григор Прличев“, учениците од четвртите одделенија при охридското училиште „Григор Прличев“, со учителките Биљана Иваноска и Валентина Трпческа беа поканети на промоција на книгата „Јатките од загатките“ од писателот Тоде Илиевски.
Покрај одлично организираната промоција  учениците имаа можност да се запознаат со авторот, да се запознаат со начинот на кој твори, со неговиот опус. На учениците им беа читани загатки и на мошне успешен начин беа вклучени во откривањето на одговорите на самите загатки. Оваа промоција беше проследена со голем ентузијазам и интерес од страна на учениците.Промоцијата беше интерактивна и на многу начини поинаква од стандардните промоции. Побуди голем интерес кај учениците за книгата, а со тоа и за самата библиотека.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1272 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833