ОГЛАСИ

Македонија ќе тестира со Финска и Азербејџан

Спорт | Македонија | 26.01.2018 14:05Посети : 171

Откако Македонија ги доби противниците во новото УЕФА натпреварување Лига на нации, беа договорени и пријателски средби во ФИФА терминот во март.Најдобрата фудбалска селекција на Македонија во март ќе одигра два пријателски натпревари. Договорени се средби со Финска на 23 и со Азербејџан на 27 март. Натпреварите ќе бидат одиграни на неутрален терен, во Анталија, Турција.


На последната ранг-листа на ФИФА Финска е за пет места подброрангирана од Макеоднија, се наоѓа на 68. место, додека Азербејџан е на 118. позиција. Во новоформираната Лига на нации, противници на Македонија ќе бидат Ерменија, Лихтенштајн и Гибралтар.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833