ОГЛАСИ

Трансфер промашувањето Интер го позајми во Вест Хем

Спорт | Свет | 26.01.2018 18:36Посети : 345

Екипата на Вест Хем го престави Жоао Марио како нов фудбалер кој во редовите на „чеканите“ на шестмечсена позајмица се пресели од италијанскиот калчолигаш Интер.„Нероазурите“ за португалскиот репрезентативец издвоија 35 милиони фунти летото 2016 година, веднаш после Европското првенство во Франција и воопшто не ги оправда.

„Чеканите“ после завршување на сезоната имаат опција да го откупат договорот на Жоао Марио кој изнесува 26 милиони фунти.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833