ОГЛАСИ

Мирко Алиловиќ лут и тажен се прости од Хрватска

Спорт | Свет | 27.01.2018 08:15Посети : 581

После ракометарот на Вардар, Иван Чупиќ, Игор Вори и Денис Бунтиќ од хрватската ракометна репрезентација се прости и Мирко Алиловиќ. Голманот за разлика од останатите ракометари заминува со измешани емоции поради одредени работи кои му се случија во текот на континенталниот собир.Непознати сторители ги искршија сите стакла од домот на Мирко Алиловиќ после мечот со Франција кој Хрватска го изгуби и ја заврши трката за медал.

- Бесот за неуспехот на репрезентација ми го препишаа мене и ми ги искршија стаклата од мојот дом. Цели 11 години го носам дресот на Хрватска, освоив 7 медали и се ќе беше многу подобро ако сите ги ценеа одличјата многу повеќе. Некогаш беше добро, некогаш беше лошо, но секогаш давав 100% и не калкулирав, а за возврат добив искрешени стакла, не е фер. - изјави Алиловиќ.32-годишниот голман после завршување на оваа сезона ќе го промени и клубот. Од редовите на Веспрем ќе се пресели во Пик Сегед.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833