ОГЛАСИ

Алексис Санчез дебитираше во триумфот на „ѓаволите“ во ФА Купот (видео)

Спорт | Свет | 26.01.2018 22:54Посети : 707

Манчестер Јунајтед лесно и убедливо го совлада Јеовил Таун (4-0) и обезбеди пласман во следната рунда од најстарото клупско натпреварување во Англија, ФА купот.„Црвените ѓаволи“ отпорот на домаќините го скршија пред крајот на првиот дел, кога Маркус Рашфорд го искористи киксот на потесната одбрана. Во второто полувреме Андер Ерера со ефектен погодок го дуплираше водството 2-0, на 3-0 зголеми Џеси Лингард со погодок после одличен соло продор, а конечните 4-0 ги постави Ромелу Лукаку во судиското продолжение.

На дуелот со Јеовил првиот настап во дресот на Манчестер Јунајтед го запиша најновото засилување Алексис Санчез кој асистираше за головите на Рашфорд и Андер Ерера.

После комплетирањето на оваа рунда по пат на ждрепка Манчестер Јунајтед ќе го дознае противник за следното коло во ФА Купот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833