ОГЛАСИ

(LIVE STREAM)Прва лига: Фени треба и мора да падне во Охрид !

Спорт | Охрид | 27.01.2018 11:02Посети : 421

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид денеска со почеток во 18 часот во СРЦ „Билјанини Извори“ против Фени Индустри го игра еден од исклучителните важни мечеви во Првата лига.„Галебите“ амбициите за плејофот можат да ги „нахранат“ само ако на дуелот со трикратниот шампион на Македонија извојуваат победат.

Фени Индустри во првиот меч контроверзно победи после дополнителните пет минути, откако регуларните 40 не го дадоа победникот.Преносот на Ohrid News ќе започне пет минути пред официјалниот старт на натпреварот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833