ОГЛАСИ

Крвав терористички напад во Кабул

Вести | Свет | 27.01.2018 16:54Посети : 508

Најмалку 95 лица загинаа, а 158 се ранети во експлозија на автомобил бомба во главниот град на Авганистан, Кабул.Како што пренесуваат светските агенциии, одговорноста за терористичкиот напад ја презеле талибанските екстремисти.


Возачот самоубиец користел болничко возило и ги убедил безбедносните сили дека пренесува пациент. Тој го детонирал експлозивот при пристигнување на вториот безбедносен пункт, убивајќи речиси сто луѓе.


OhridNews


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833