ОГЛАСИ

Се уредува новиот дрворед на „Туристичка“

Вести | Охрид | 28.01.2018 10:34Посети : 1513

Дрворедот кој беше обновен минатата година на дел од булеварот „Туристичка“, деновиве се доуредува. 

Поради инфраструктурни зафати и замена на подземната инсталација на булеварот „Туристичка“, на потегот од пресекот со улицата „Стив Наумив“ до улицата „Бистрица“, пред две години беше отстранет стариот дрворед од јавор и јасен. Минатата година тука беа посадени исти такви дрвја.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833