ОГЛАСИ

Финална разврска на Европското првенство во Хрватска

Спорт | Свет | 28.01.2018 10:40Посети : 411

Европското првенство во Хрватска дојде до самиот крај, односно до мечевите кои ќе поделат медалите на 23-от континентален собир.За одличјето со златен сјај ќе се борат Шпанија и Шведска, додека во малото финале силите ќе ги одмерат Франција и Данска.

Според букмејкерите фаворит е Шпанија, но „викинзите“ елиминирајќи ја Данска во 1/2 финалето и победувајќи ја Хрватска во групите покажаа дека се „убијци“ за фаворити.„Црвената фурија“ плени со смирената игра во напад и гранитната одбрана, додека Шведска негува брз ракомет кој моментално е модерен во светот. 


Финале во загребската Арена се игра во 20 часот и 30 минути, а натпреварот за бронзен медал започнува точно во 18 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833