ОГЛАСИ

Што рече за Жоан Кањељас за легендарниот тајм аут на Веселин Вујовиќ ? (видео)

Спорт | Свет | 28.01.2018 11:16Посети : 1216

Шпанскиот ракометар Жоан Кањељас е жив и ќе го игра финалниот меч со Шведска денеска на Европското првенство во Хрватска иако селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ го „отпиша“ на легендарниот тајм аут.На оригинален начин препознатлив само за Вујовиќ, тој го мотивираше Благотиншек да одигра добра одбрана на Кањељс во последните мигови од мечот помеѓу Шпанија и Словенија во фазата по групи на ЕП. Кањељас во манир на голем спортист не ги прифати лично зборовите од Вујовиќ и рече дека тоа е кажано во налет на емоции.

- Се уште немам слушнато, но моите блиски ми пренесоа. Видете, то е нормално и јас не се лутам. Чинителите во ракометот често говорат се` и сешто во текот на натпреварот, но тоа е се во жарот на борбата и под тежок налет на емоции и адреналин. Нема да ги сфатам неговите зборови лично, бидејќи и јас лично говорам дека ако некој играч уште еднаш нешто ми направи ќе се убијам, па еве ме здрав и жив сум. Исто така сигурен сум дека ниту Вујовиќ немал таква намера, туку сакал да го мотивира неговиот играч. Сите сме под голем притисок во текот на вакви натпреварувања и не секогаш умееме да се изразиме културно и на правилен начин. - изјави ракометарот на Вардар.


ЕП: Што смета Вујовиќ за ракометарот на Вардар ? (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833