ОГЛАСИ

Жител на Лескоец тешко повреден при местење олуци

Вести | Охрид | 28.01.2018 13:07Посети : 4329

Вчера околу 10 часот во Вевчани, при местење олуци на викенд куќа, во еден момент од висина од 6 метри паднал 41-годишен жител на с.Лескоец, охридско. Тој со итна медицинска помош бил пренесен во болница „Св.Еразмо“ каде му се констатирани тешки телесни повреди (скршеници во пределот на градите, бутната коска, рачен зглоб и потрес на мозок) поради што е задржан на лекување. 


Увид на местото на настанот извршила екипа од надворешна канцеларија за криминалистички работи Струга


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833