ОГЛАСИ

„Фалангата“ и Стоилов најсветли точки на Македонија на ЕП ! (видео)

Спорт | Македонија | 29.01.2018 09:58Посети : 656

Навивачката „Фаланга“ која е осми играч на македонската ракометна репрезентација и Стојанче Стоилов беа најсветли точки на Македонија на Европско првенство во Хрватска кое заврши со триумф на Шпанија.Европската куќа на ракометн (ЕХФ) со посебен прилог ги издвои работите од ЕП во Хрватска, а место помеѓу најдобрите моменти имаше за нашата навивачка група и за ракометарот на Вардар, Стоилов.„Црвено жолтите“ на ЕП во Хрватска завршија на 11-та позиција, но со маестрален резултат после првата прелиминарна рунда во која се најдоа пред Германија и Словенија во групата.Македонија имаше изгледни шанси за пласман во ТОП 4, но трите порази во главната фаза не дозволија подобрување на пласманот од ЕП во Србија кога нашата селекција заврши на петтото место.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833