ОГЛАСИ

Сите се кренаа на нозе за хорор стартот над Сане (видео)

Спорт | Свет | 29.01.2018 11:29Посети : 659

Стартот со отворена копачка на Џо Бенет над Лерој Сане во дуелот од ФА Купот помеѓу Кардиф и Манчестер Сити ја згрози светската фудбалска јавност.Германскиот репрезентативец имаше среќе и не помина со некоја скршеница, туку само со истегнување на лигаментите и од терените ќе паузира до два месеци, а можеше да биде и пострашно.

Бурно на социјалните мрежи реагираа сите кои го гледаа во живо натпреварот, тренерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола и Германската фудбалска федерација.Дефанзивецот на Кардиф се извини после мечот на социјалните мрежи, но попусто, откако сите го осудија за страотниот старт кој за среќа помина без посериозни последици.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833