ОГЛАСИ

Oбамејанг на Емирати, Жиру во Челси

Спорт | Свет | 29.01.2018 15:05Посети : 414

Лондонскиот премиерлигаш Арсенал во последните денови од зимскиот преоден рок би требало да ги засили своите редови со фудбалерот од Борусија Дортмунд, Пјер Америк Oбамејанг.„Топчиите“ интензивно преговараат со „милионерите“ околу оштета која најверојатно ќе достигне 60 милиони фунти. Дека има нешто потврди клубот од Дортмунд кој го суспендираше фудбалерот и го острани од екипата два натпревари.


Од исходот на Oбамејанг зависи иднината на Оливие Жиру на Емитари. Ако Габонецот биде купен, францускиот интернационалец ќе биде продаден во градскиот ривал Челси.„Сините“ очајно бараат офанзивен фудбалер, бидејќи Алваро Мората не може да се носи сам со товарот. Челси во зимскиот преодеон рок се поврзуваше со Енди Керол кој е далеку од идеално и квалитетно решение за напаѓачките проблеми кои ги има менаџерот Антонио Конте.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1395 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833