ОГЛАСИ

Прилепчанец со 100 денари ќари 2.5 милиони денари

Спорт | Македонија | 29.01.2018 16:16Посети : 1967

Владимир Ристески од Прилеп вечно ќе го памети изминатиов викенд, откако со 100 денари успеал да ќари 2.5 милиони денари во обложувалница. Тој на тикетот уплатен во Моцарт обложувалницата погодил 20 натпревари. Владимир 20-те фудбалски мечеви ги одиграл од 1 до 2 голови на полувреме и погодил и заслужено освои неверојатна сума на пари.ОhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833