ОГЛАСИ

„Граѓаните“ пред реализација на нов рекорден трансфер

Спорт | Свет | 29.01.2018 19:31Посети : 706

Медицинските прегледи го делат дефанзивецот Ајмерик Лапорт од преселба во Манчестер Сити, откако клубот од Етихад најде заеднички јазик со Атлетик Билбао.Шпанците од трансферот на Лапорт во англиската Премиер лига ќе инкасираат 65 милиони евра, а фудбалерот ќе стане најскап играч во историјата на Манчестер Сити и најскап дефанзивец во светскиот фудбал.

23-годишниот Лапорт уште минатата сезона беше голема желба на Пеп Гвардиола, но се уште не се знае што се случи и зошто двата клуба не се договорија.


Трансфер рекордот во Манчестер Сити го чува Кевин де Брујне кој за 62.5 милиони евра од Волфзбург се пресели на Етихад.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833