ОГЛАСИ

Јунајтед, Сити и Челси се избегнаа во ФА Купот

Спорт | Свет | 29.01.2018 22:47Посети : 466

Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Челси се избегнаа во 1/8 финалето во ФА Купот кое е најстаро клупско натпреварување во Европа. Ждрепката ги посака трите најголеми фаворити за трофејот во ФА Купот и не ги однесе во меѓусебна пресметка. „Сините“ на домашен терен силите ќе ги одмерат со Хул, „граѓаните“ гостуваа кај Виган, а „ѓаволите“ ќе го чекаат победникот од дуелот помеѓу Хадерсфилд и Бирмингем.

Најинтересна пресметка во 1/8 финалето ќе биде премиерлигашката пресметка ВБА - Саутемптон и потенцијалниот дуел помеѓу Милвол и Тотенхем ако двете екипи ги минат противниците во 1/16 финалето.Мечевите од 1/8 финалето ќе се играат 17 и 18 февруари.


Двојки:

Шефилд Вендздеј - Нотс Каунти/Свонси

ВБА - Саутемптон

Челси - Хул

Лестер - Шефилд Јунајтед

Хадерсфилд/Бирмингем - Манчестер Јунајтед

Милвол/Рождал - Њупорт Каунти/Тотенхем

Брајтон - Ковентри

Виган - Манчестер Сити


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833